Pre rodičov - december 2011

Milí rodičia,

ešte pár dní a sú tu Vianoce, tie najkrajšie sviatky roka kedy sa stretáme so svojimi blízkymi a snažíme sa byť o čosi lepší.

Zamyslite sa, prosím, nad príhodou, ktorá sa stala pred niekoľkými rokmi v období adventu, keď otec udelil výprask päťročnej dcérke, pretože stratila vec neveľkej hodnoty.
O pár týždňov našiel otec pod vianočným stromčekom darček od tejto dcéry. Dievčatko podalo nádielku otcovi so slovami: "Ocko, toto je pre teba!"
Otec zrozpačitel, a jeho podráždenosť ešte vzrástla, keď otvoril škatuľku. Nenašiel v nej nič, bola prázdna. Nahnevane odvrkol: "Nevieš, že keď sa robí darček, tak sa očakáva, že v ňom niečo bude? A ty mi dávaš prázdnu škatuľku!"
Dievčatko sa na otca nechápavo a so slzami v očiach pozrelo: "Ocko...Nie je prázdna! Vieš, ako som sa namáhala, kým som ju naplnila mojimi mnohými božtekmi?"
Otec vtedy precitol, kľakol si k dcére, objal ju a prosil o odpustenie. Prešiel nejaký čas a v rodine sa stala tragédia. Nepozorný vodič usmrtil na ceste malé dievčatko z nášho príbehu. Po jej smrti otec chránil škatuľku, ktorú dostal od dcéry pod vianočný stromček ako oko v hlave. Vždy stála na čestnom mieste na jeho nočnom stolíku. A keď sa cítil slabý, bezmocný, keď nevedel ako ďalej, keď mu problémy prerástli cez hlavu, vtedy otvoril škatuľku a vybral z nej jeden božtek. Spomínal si pritom na lásku, s akou ich dcérka do nej vkladala.

Každý z nás, priatelia, má určite jednu takúto škatuľku aj doma. Je plná bozkov a lásky našich najbližších, rodičov, priateľov a detí.

Spokojné, s láskou a v pohode prežité vianočné sviatky, veľa úspechov do nového roku Vám a vašim rodinám želá kolektív zamestnancov našej materskej školy.